}
دو شنبه ، 5 آبــــان ، 99
|
عضویت
Alumni Association of
The Faculty of Engineering
University of Tehran
مراسم اختتامیه مسابقات برنامه‌نویسی اندروید (1394/03/09 ) Image:  مراسم اختتامیه مسابقات برنامه‌نویسی اندروید
به اطلاع اعضای کانون می‌رساند، مراسم اختتامیه مسابقات برنامه نویسی اندروید AppTalent، در تاریخ مقرر 4 تیر ماه 1394 در تالار رجب بیگی دانشکده فنی دانشگاه تهران برگزار خواهد شد.
این مسابقات در راستای توسعه نرم‌افزارهای کاربردی فارسی و تشویق و ترغیب دانشجویان به فعالیت در این حوزه، در اردیبهشت ماه سال 1394 توسط همراه اول و موبیرو برگزار می گردد.
هدف از برگزاری این مسابقه عبارت است از:
بيشتر بخوانيد ...
اولین دوره مسابقات برنامه نویسی اندروید موبیرو (1393/10/07 ) Image: اولین دوره مسابقات برنامه نویسی اندروید موبیرو

 مسابقات برنامه‌نویسی اندروید موبیرو با هدف توسعه نرم‌افزارهای کاربردی فارسی و تشویق و ترغیب دانشجویان به فعالیت در این حوزه، در اسفند ماه سال 1393 برگزار خواهد شد. این مسابقات در دانشگاه تهران و با حضور دانشجویان دانشگاه‌های سراسر کشور برگزار می‌شود.
از اهداف برگزاری این مسابقه می‌توان به شناسایی نیازهای جامعه و ارایه برنامه‌های کاربردی تلفن همراه جهت براورده کردن این نیازها، ایجاد بستری جهت ارائه خدمات مالی و فرهنگی، جلب توجه اقشار دانشگاهی به فعالیت در حوزه برنامه‎‌نویسی تلفن همراه، گرداوری متخصصان حوزه تلفن همراه جهت به اشتراک‌گذاری تجربیات و دانش، حمایت مالی و معنوی از آثار برگزیده و افزایش توان رقابت تیم‌ها و افراد به ویژه تیم‌های دانشجویی به منظور ارائه نرم‌افزارهایی با توان رقابت بین‌المللی اشاره کرد.

بيشتر بخوانيد ...
سنتز نانولوله‌های كربنی درخت‌گونه در دانشکده فنی (1389/08/02 ) Image: سنتز نانولوله‌های كربنی درخت‌گونه در دانشکده فنی
دکتر سید شمس‌الدین مهاجرزاده، عضو هیات علمی دانشکده فنی، موفق به سنتز نانولوله‌های كربنی درخت‌گونه شدند. محقق این پروژه گفت: نانولوله‌های كربنی درخت‌گونه، در آینده می‌توانند به عنوان حسگرهای با دقت بالا در زمینه‌های مختلف مثلا در زلزله‌نگارها استفاده شوند. وی در ادامه افزود: نانولوله‌های كربنی درخت‌گونه در مقایسه با نانولوله‌های كربنی معمولی، از گستردگی بیشتری برخوردار هستند و می‌توان از آنها برای ایجاد ساختارهایی با قابلیت مكانیكی استفاده كرد.
بيشتر بخوانيد ...
نمايش مراحل آزمايش پل ضد زلزله بر روي اينترنت (1387/09/20 ) Image: نمايش مراحل آزمايش پل ضد زلزله بر روي اينترنت
آزمایش مهمی در آزمایشگاه سازه های ابعاد بزرگ James E. Rogers and Louis Wiener Jr در تاریخ 11 دسامبر 2008 انجام می شود. در این آزمایش پل بزرگ 14 دهانه ای به طول 110 فوت تحت بارگذاری زلزله به وسیله میز لرزه دانشگاه نوادا رنو آمریکا قرار می گیرد. در این آزمایش تعداد زیادی از زلزله های معروف شبیه سازی می شوند که در نهایت بزرگای شتاب زلزله به دو برابر شتاب زلزله Northridge  در سال 1994 می رسد. علاقه مندان به مشاهده این آزمایش مهم می توانند از طریق این آدرس ها http://nees.unr.edu/4-spanbridges/index.html و  http://tpm.ce.unr.edu/portal?section=local_video به مشاهده همزمان (آن لاین) بپردازند.
بيشتر بخوانيد ...
bottomPane