}
يك شنبه ، 6 مــهـــر ، 99
|
عضویت
Alumni Association of
The Faculty of Engineering
University of Tehran
جشن های دانش آموختگی در دانشكده فنی (1387/07/12 ) Image: جشن های دانش آموختگی در دانشكده فنی

دانشكده فنی در روزهای اخیر شاهد جشن های دانش آموختگی رشته های مختلف بود كه در جوی صمیمانه و كاملا دوستانه برگزار شد. دانشكده های مهندسی متالورژی و برق و كامپیوتر هر كدام به طور مجزا مراسمی با عنوان جشن دانش آموختگی برگزار كردند. در این جشن ها كه خانواده دانشجویان نیز در آن حضور داشتند، برنامه های مختلفی از جمله موسیقی اجرا شد. در بخش دیگری از برنامه دانشجویان به بیان خاطرات شیرین خود از دوره تحصیل پرداختند. كانون فنی این جشن ها را مورد حمایت مالی خود قرار داد. همچنین با حضور در محل جشن به عضو گیری پرداخت. 

پذيرش دانش پذير در دوره كوتاه مدت MBA دانشكده فنی (1387/07/12 ) Image: پذيرش دانش پذير در دوره كوتاه مدت MBA دانشكده فنی

دانشکده فنی در دوره های کوتاه مدت  MBAدانش پذیر  می پذیرد. فرصت ثبت نام در این دوره ها تا پایان وقت اداری شنبه 23شهریور اعلام شده است. علاقه مندان می توانند با مراجعه به آدرس اینترنتی http://eng.ut.ac.ir/MBA1.doc نسبت به دریافت اطلاعات تکمیلی و فرم تقاضای ثبت نام اقدام کنند. سپس فرم های تکمیل شده را به صندوق پست الکترونیکی به آدرسOATP@engmail.ut.ac.ir ارسال کنند

يک روز در دانشکده فنی با رتبه های برتر کنکور (1387/07/12 ) Image: يک روز در دانشکده فنی با رتبه های برتر کنکور

پذیرفته‌شدگان ممتاز کنکور سراسری یک روز را در دانشکده فنی گذراندند و با رشته های مختلف مهندسی بیشتر آشنا شدند. در این سمینار نیم‌روزه که یکشنبه 13 مرداد در تالار شهید چمران برگزار شد، رشته‌های مختلف مهندسی به صورت کامل معرفی و ابعاد مختلف آموزشی، آینده شغلی و وضعیت رشته‌ها در دانشگاه‌های مختلف ایران مورد بحث و بررسی قرار گرفت. داوطلبانی که در آزمون سراسری رتبه زیر 1000 کسب کرده اند، در این سمینار شرکت کردند. دکتر محمود نیلی احمد آبادی، رییس دانشکده فنی در این سمینار ضمن معرفی این دانشکده در خصوص رشته تازه تاسیس علوم مهندسی نیز توضیحاتی ارائه داد.

سخنرانی مهندس هرمز ناصرنيا در دانشكده معدن (1387/07/12 ) Image: سخنرانی مهندس هرمز ناصرنيا در دانشكده معدن

مهندس هرمز ناصر نیا ( معدن 46) رییس نظام مهندسی معدن، یكشنبه 5 خرداد در كلاس شماره 6 دانشكده مهندسی معدن به ارائه سخنرانی در زمینه اخلاق مهندسی پرداخت. این سخنرانی  توسط شاخه دانشجویی انجمن زمین شناسی نفت ایران و انجمن زمین شناسان و مهندسان اروپا با همكاری آزمایشگاه مهندسی زمین شناسی  ترتیب یافته بود.

تحليلی بر معدنكاری در دانشكده معدن (1387/07/12 ) Image: تحليلی بر معدنكاری در دانشكده معدن

سخنرانی علمی با عنوان "تحلیلی بر معدنكاری" (معدن از اكتشاف تا بهره برداری) ساعت 12:30 دوشنبه 6 خرداد در دانشكده مهندسی معدن، كلاس شماره 6 برگزار می شود. این سخنرانی توسط مهندس پور مقدم، معاون سازمان زمین شناسی استان تهران ارائه می شود. برگزاری این برنامه توسط انجمن علمی دانشجویان دانشكده مهندسی معدن دانشگاه تهران و شاخه انجمن زمین شناسی نفت ایران ترتیب یافته است. 

جشن سالانه دانشکده مکانيک برگزار شد (1387/07/12 ) Image: جشن سالانه دانشکده مکانيک برگزار شد

چهاردهمین جشن سالانه دانشکده مکانیک، چهارشنبه 25 اردیبشهت در محل آمفی تئاتر این دانشکده برگزار شد. در این جشن دوستانه، دانشجویان، مسئولان و استادان دانشکده مکانیک یک روز متفاوت را در کنار هم گذراندند. این مراسم با سخنان کوتاه دکتر معصومی، رییس دانشکده آغاز شد. در ادامه مهندس عبدالحمید حنانه (مکانیک 67) به عنوان استاد نمونه معرفی شد. همچنین در این مراسم دکتر وحید اصفهانیان، استاد این دانشکده و دبیر کنفرانس مکانیک از برگزاری کنفرانس سال 1388 در دانشکده فنی خبر داد. این کنفرانس برای نخستین بار و به مناسبت هفتاد و پنجمین سال تاسیس دانشکده فنی، در این دانشکده برگزار می شود.

استاد دانشگاه صنعتی وين در دانشکده فنی سخنرانی می كند (1387/07/12 ) Image: استاد دانشگاه صنعتی وين در دانشکده فنی سخنرانی می كند

دكتر هارالدشو ، رئیس انستیتو ژئودزی و ژئوفیزیك دانشگاه صنعتی وین به دعوت قطب علمی مهندسی نقشه برداری و مقابله با سوانح طبیعی دانشکده فنی در تاریخ 25 اردیبهشت از ساعت 15 الی 16 در گروه مهندسی نقشه برداری این دانشکده با موضوع "شبكه بین‌‌المللیVLBI و تاثیر آن بر مطالعات تكتونیكی "سخنرانی خواهد كرد.

همايش ايده های نوين در دانشکده مهندسی معدن (1387/06/31 ) Image: همايش ايده های نوين در دانشکده مهندسی معدن

همایش ایده های نوین صبح سه شنبه هفتم خرداد امسال در آمفی تئاتر دانشکده مهندسی معدن واقع در امیر آباد پردیس 2 دانشکده فنی برگزار می شود. این همایش در موضوعات محوری افزایش انگیزه و نشاط علمی در میان دانشجویان، نحوه ار تباط میان دانشکده و صنعت و معدن، بررسی راهکارهای تقویت روحیه پژوهشی، آسیب شناسی نظام آموزشی دانشکده مهندسی معدن، روش های تسریع روند تولید علم در دانشکده مهندسی معدن، نبود انگیزه کافی در میان دانشجویان و نحوه آشنایی با گستره کاری رشته مهندسی معدن در بدو ورود دانشحویان برگزار می شود. علاقه مندان می توانند طرح های خود را تا 28 اردیبهشت به آدرس پست الکترونیک idehayenovin@mines.ac.ir ارسال کنند. 

جلسه آشنايی با دوره آموزشی مديريت جامع برنامه ريزی و مهندسی برگزار شد (1387/06/31 ) Image: جلسه آشنايی با دوره آموزشی مديريت جامع برنامه ريزی و مهندسی برگزار شد

جلسه آشنایی با دوره آموزشی مدیریت جامع برنامه ریزی و مهندسی عصر امروز، سه شنبه 17 اردیبهشت در آمفی تئاتر دانشکده فنی، پردیس 2 برگزار شد. در این جلسه که جمعی از دانشجویان و فارغ التحصیلان فنی شرکت داشتند، استادان این دوره به تشریح دروس خود و اهداف آموزشی این درس ها پرداختند. دوره آموزشی مدیریت جامع برنامه ریزی ومهندسی به منظور آشنایی شرکت کنندگان (دانشجویان و فارغ التحصیلان) با روند و چگونگی انجام کار در پروژه ها برگزار می شود. این دوره از 16 تیر تا 6 شهریور امسال توسط دفتر آموزش های عالی تخصصی دانشکده فنی برگزار شده و علاقه مندان می توانند برای ثبت نام به این دفتر واقع در طبقه چهارم ساختمان مرکزی پردیس 2 دانشکده فنی، امیر آباد، مراجعه کنند. از دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه های دیگر نیز نام نویسی به عمل می آید. 

محققان مركز رشد دانشگاه بتن فوق سبک با مقاومت بالا با فناوری نانو توليد كردند (1387/06/31 ) Image: محققان مركز رشد دانشگاه بتن فوق سبک با مقاومت بالا با فناوری نانو توليد كردند

برای اولین بار توسط محققان مركز رشد نانو بتن دانشگاه تهران "بتن فوق سبک با مقاومت بالا" با فناوری نانو تولید شد.

در این اختراع، محققان یكی از شركت های مركز رشد دانشگاه با استفاده از فناوری نانو و تغییر واکنش شیمیایی بتن، توانسته اند تولید بتن سبک، با مقاومت بالا و وزن مخصوص 2/1 کیلوگرم و مقاومت 500 کیلوگرم بر سانتی متر را ممکن سازد. فکر اولیه ساخت این بتن به مسابقات ساخت بتن سبک ACI آمریکا بر می گردد که محققان شرکت وندیداد مستقر در مركز رشد دانشگاه تهران در دوران دانشجویی با شرکت در این مسابقه موفق به کسب رتبه سوم جهانی در زمینه ساخت بتن سبک شده بودند.

Page 1 of 2First   Previous   [1]  2  Next   Last   
5000 هزارسال مهندسی ایرانی Minimize
دسترسی سريع

 

 


 

 


 

 

 


پست الكترونيك


 


  

bottomPane