}
يك شنبه ، 19 مـــرداد ، 99
|
عضویت
Alumni Association of
The Faculty of Engineering
University of Tehran

مهندس غلامرضا علیمردانی درگذشت

پایگاه اطلاع‌رسانی کانون فنی:

با کمال تاسف با خبر شدیم مهندس غلامرضا علیمردانی (الکترومکانیک 42)، مهندس برجسته و عضو کمیته تخصصی مهندسی صنایع و کمیته صنعت، معدن و تجارت درگذشت.

مهندس علیمردانی از پیشگامان صنعت نساجی کشور به حساب می‌آید. وی پس از طی یک دوره کارآموزی در آمریکا به عنوان مدیرفنی کارخانجات مخمل و ابریشم کاشان کارش را آغاز و سپس مدیرعامل این کارخانه شد. از دیگر فعالیت‌های وی می‌توان به تاسیس کارخانه ری‌تاب در باقرشهر تهران، کارخانه جوراب‌باف در قم و کارخانه نساجی مشکین‌دشت در مشکین‌دشت کرج اشاره کرد. یکی از فعالیت‌هایی اجتماعی مهندس علیمردانی، همکاری در ساخت دانشکده نساجی برای دانشگاه صنعتی امیرکبیر است که در سال 1365 با جمع‌آوری بودجه‌ای از کارخانجات نساجی و بافندگی، ساختمانی را در 8 طبقه احداث کرد.

مهندس علیمردانی سال 1396 از سوی کانون به عنوان مهندس برجسته معرفی شد. همچنین از او در گردهمایی پایان سال یاران و یاریگران کانون تقدیر شد.

پیکر وی ساعت 9 صبح فردا 23 اسفند از مقابل منزلش واقع در میدان چیذر، خیابان پارس، کوچه تابان، پلاک 11 به سمت امامزاده اسماعیل تشییع می‌شود. به همین مناسبت مراسم یادبودی از ساعت 17 تا 18:30 جمعه 24 اسفند در مسجد غدیر خم، واقع در پاسداران، میدان فرخی یزدی (ضرابخانه) برگزار می‌شود.

کانون مهندسین فارغ‌التحصیل دانشکده فنی دانشگاه تهران این ضایعه را به دوستان و خانواده گرامی ایشان تسلیت گفته و برای روح تازه درگذشته شادی آرزو می‌کند.

تعداد بييندگان:  403
Print Bookmark and Share

Return to previous page
bottomPane