}
پنج شنبه ، 8 آبــــان ، 99
|
عضویت
Alumni Association of
The Faculty of Engineering
University of Tehran

مراسم هفتاد و ششمین دوره دانش‌آموختگی دانشکده فنی برگزار شد

پایگاه اطلاع رسانی کانون فنی:
مراسم هفتاد و ششمین دوره دانش‌آموختگی دانشکده فنی دانشگاه تهران چهارشنبه صبح 18 اسفند با حضور فارغ‌التحصیلان دانشکده فنی در سال 95، رییس دانشکده فنی،‌ معاونان، روسای برخی از دانشکده‌های فنی، دبیر کانون،مدير عامل  بنیاد حامیان دانشکده فنی و جمعی از خانواده‌های فارغ‌التحصیلان ‌در تالار چمران دانشکده فنی برگزار شد.
در ابتدای این مراسم دکتر ناصر سلطانی، رییس دانشکده فنی در سخنانی ضمن ارایه گزارشی از تعداد دانش‌اموختگان سال 95، به بیان ملزومات موفقیت در دوره کنونی پرداخت و گفت: «هر چند در گذشته هوش و تحصیلات به خودی خود می‌توانست سبب موفقیت فرد در جامعه شود، اما اکنون این دو مولفه کافی نیست و فارغ‌التحصیلان باید به ابزار دیگری مجهز شده و بتوانند با دنیای ارتباط برقرار کنند.»
وی در بخش دیگری از سخنانش به معرفی کانون مهندسین فارغ‌التحصیل دانشکده فنی دانشگاه تهران پرداخته و از فارغ‌التحصیلان جدید درخواست کرد تا به عضویت این کانون درآیند. به گفته وی کانون بهترین راه ارتباطی دانشکده با فارغ‌التحصیلان خود است.
سخنرانی بعدی مراسم مهندس روزبه صالح‌آبادی (عمران 80)، دبیر کانون فنی بود. وی در سخنانش به مزایای عضویت در کانون اشاره کرده و گفت: « این کانون که کاملا داوطلبانه و به صورت NGO اداره می شود، فرصتی را برای فارغ‌التحصیلان جوان فراهم می‌آورد تا با تجربیات پیشکسوتان رشته خود آشنا شوند.»
وی تاکید کرد کانون کاملا مستقل از دانشکده فنی، اما با همکاری تنگاتنگ با دانشکده اداره می‌شود.
بخش دیگری از مراسم به پخش فیلمی از روند تاسیس بنیاد حامیان فنی و خدمات این بنیاد به دانشکده فنی و دانشجویان اختصاص داشت.
سخنران بعدی مراسم دکتر رضا فرجی‌دانا (برق و کامپیوتر 65)، مدیرعامل بنیاد حامیان فنی بود.
وی در سخنان خود بر رعایت اخلاق پایدار پذیری مهندسی تاکید کرد. به گفته وی با توجه به شرایط جدید اقلیمی و آسیب‌هایی که در سال‌های اخیر به محیط زیست وارد شده است، مهندسان باید توسعه پایدار و رعایت اصول زیست محیطی را در پروژه‌های خود مد نظر قرار دهند.
اجرای موسیقی زنده توسط گروه موسیقی دانشکده هنر و اهدای جوایز به برگزیدگان رشته‌های مختلف از دیگر بخش‌های این مراسم بود.
 در این بخش کانون فنی به مهندس شهریار طلوعی‌رخشان، رتبه نخست المپیاد کشوری رشته مهندسی عمران؛ مهندس محمدرضا اقبال‌بهبهانی، رتبه دوم المپیاد    کشوری رشته مهندسی عمران؛ مهندس مهران ساعدی‌گاوره، رتبه نخست المپیاد کشوری رشته مهندسی شیمی و مهندس سعید آقامیری، رتبه سوم المپیاد کشوری رشته مهندسی کامپیوتر با اهدای سکه طلا تقدیر کرد. همچنین کتاب فارغ‌التحصیلان امسال برای تمامی دانش‌آموختگان در نظر گرفته شده بود.
دبیرخانه کانون نیز در حاشیه مراسم به جذب اعضای جدید پرداخت.
گرفتن عکس‌های یادگاری با لباس‌های فارغ‌التحصیلی مانند سال‌های گذشته از بخش‌های جذاب این مراسم بود.
مشروح این مراسم را می‌توانید در خبرنامه شماره زمستان کانون مطالعه کنید.

تعداد بييندگان:  1118
Bookmark and Share

Return to previous page
bottomPane